Bogdan Bogdanović

Košarkaši Atlante pobedili su u gostima ekipu Njujorka 117:111 u noćašnjem meču NBA lige.

Srpski internacionalac Bogdan Bogdanović nastavio je sjajnu seriju igara i rekordom sezone doneo pobedu svom timu.

Za nešto više od 34 minuta igre Bogdanović je postigao 32 poena uz četiri skoka i tri asitencije. Naš reprezentativac u poslednjih pet utakmica prosečno je postizao više od 20 poena.

Tre Jang je sa 45 poena uz osam asistencija i jednu uhvaćenu loptu ostvario rekord karijere.

U poraženom timu domaćina najefikasniji je bio Džej Beret sa 30 postignutih poena uz 13 skokova i 3 asistencija.

Golden Stejt bez Stefa Karija je zabeležio i treći uzastopni poraz, ovog puta od Orlanda na Floridi sa 94:90, a Nemanja Bjelica je upisao samo jedan poen sa linije slobodnih bacanja za 14 minuta na terenu

Milvoki je deklasirao Čikagosa čak 126:98.

Denver je pobedio LA Kliperse 127:115. Svojim 59 dabl-dabl učinkom u sezoni Nikola Jokić je nastavio da najozbiljnije konkuriše za novu MVP titulu. On je na ovom meču postigao 30 poena uz 14 skokova i 6 asistencija za nešto više od 34 minuta igre.

Na drugoj strani Terens Man je bio najefikasniji sa 24 poena uz osam skokova, četiri asistencije i jednom blokadom.