Brazil i Meksiko u osmini finala, Hrvati idu “doma”

0

Napadač Hrvatske Ivica Olić u "sendviču" dvojice Meksikanaca

Napadali su Hrvati, imali više loptu u nogama, ali je Meksiko bio opasniji u napadu i golovima Markeza, Guadrada i Ernandeza za samo deset minuta od 72 do 82. minuta razbio blede Hrvate, za koje je utešni gol delo Perišića.

Nejmar je sa dva gola u prvom poluvremenu protiv Kameruna izbio na prvo mesto liste strelaca sa četiri gola, dok je pogodak dao i osporavani Fred. Kamerunci su pružili dobar otpor, pogotovo u prvom poluvremenu

90+2. minut – Imao je Perišić šansu za 3:2, ali je Očoa odbranio njegov udarac.
90. minut – Rebić je dobio direktan crveni karton za Hrvatsku.
87. minut – GOOOOL – Perišić je savladao Očou za utešni gol Hrvata.
82. minut – GOOOOOL – Ćićarito Ernandez razbija Hrvatsku  – 3:0.
79. minut – Rebić je imao priliku da malo unese neizvesnost, ali nije uspeo da savlada Očou.
75. minut – GOOOL – Guadrado za 2:0. Sve je gotovo u Resifeu. Odličnim šutem sa 15 metara, Gzadrado je matirao Pletikosu posle asistencije Peralte.
72. GOOOL – Vodi Meksiko, strelac Rafael Markez. Sjajno je skočio iskusni defanzivac "sombrerosa".
65. minut – Ćorluka je izbacio loptu fglavom sa gol linije i tako spasio svoju reprezentaciju. Šansa za Agilara, bolji Meksiko u poslednjih nekoliko minuta. Želi golom da reši pitanje prolaska u osminu finala.
64. minut – Meksikanci traže penal zbog ruke Darija Srne, ali sudija odamhuje rukom. Čini se da je sudija oštetio Meksiko.
58. minut – Peralta je najbolje skočio, ali šalje loptu glavom preko gola Pletikose.
52. minut – Hrvatska napada, ali nema opasnosti po Očou.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut – Prvo poluvreme je završeno. Nema golova u Resifeu.
41. minut – Lajun šutira, ali samo novi korner za Meksiko. Gužva u šesnaestercu Hrvatske, ali su Meksikanci napravili faul nad Pletikosom.
40. minut – Srna šutira, ali iznad gola.
39. minut – Žuti karton za Merkeza, slobodan udarac za Hrvatsku sa 35 metara.
31. minut – Vaskez pokušava sa 30 metara, ali slab udarac Meksikanca.
25. minut – Hrvatska napada, ali je bolje šanse imao Meksiko.
19. minut – Šansa za Meksiko, ali se Peralta okliznuo i upropastio dobru proliku za vođstvo "sombrerosa".
16. minut – Erera je imao dobru priliku, ali je pogodio prečku posle sjajnog šuta sa 25 metara.
14. minut – Vaskez je spasio gol posle dodavanja Mandžukića, Hrvati sve opasniji.
13. minut – Markez je bio ispred Perišića, novi korner za "kockaste"  koji imaju inicijativu na startu meča.
9. minut – Rakitić je dobio prvi žuti karton na susretu zbog opštrog starta nad Lajunom.
7. minut – Perišić je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali lopta je otišla daleko iznad gola.
4. minut – Prvi korner za Hrvatsku.
1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI

HRVATSKA: Pletikosa, Vrsaljko (od 59. Vrsaljko), Ćorluka, Lovren, Pranjić (od 76. Jelavić), Srna, Rakitić, Modrić, Perišić, Olić, Mandžukić.

MEKSIKO: Očoa, Rodrigez, Markez, Moreno, Vaskez, Erera, Agilar, Guadrado, Lajun, Peralta, Dos Santos (od 62. Ćićarito Ernandez).

Napast za golmane: Nejmar igra sjajno na Svetskom prvenstvu u Brazilu

Brazilci su bili jači za oporavljenog Hulka, dok za Kamerunce nije igrao povređeni ili uvređeni Samjuel Eto i suspendovani Aleks Song.

Iako je u jednom trenutku prvo mesto bilo ugroženo zbog gol razlike na kraju je Brazil četvrtim golom rešio dileme.

90+2. minut – Kraj utakmice – 4:1 za Brazil.
85. minut – GOOOOL – Fernandinjo za 4:1 i prvo mesto Brazila.
75. minut – Brazil rutinskom igrom čuva stečeno vođstvo.
50. minut –  GOOOL – Fred, konačno je proradio i napadač "karioka".
45+2. minut – Kraj prvog poluvremena, dobar otpor Kameruna, ali Brazil vodi 2:1.
35. minut – GOOOOL – Vodi Brazil ponovo Nejmar, njegov četvrti gol na šampionatu. Trenutno je brazilska zvezda prvi strelac šampionata. Solo prodor i rezantan šut Nejmara u donji levi ugao Itanđea.
32. minut – Iznenađujuće jak otpor Kameruna domaćinu šampionata.
26. minut – Žoel Matip izjednačuje  – 1:1 u Braziliji. Defanzivac Kameruna je izašao sam ispred golmana Sezara i lako ga matirao.
22. minut – Fred ima šansu za Brazil, ali je odličan Itanđe.
20. minut – Itanđe je odbranio šut Nejmara.

17. minut – GOOOOL – Nejmar za vođstvo Brazila. Asistencija Luisa Gustava.

12. minut – Eno iz Kameruna je dobio prvi žuti karton na susretu.
10. minut – Brazil napada, ali zasad odoleva odbrana Kameruna.
3. minut – Luiz Gustavo je ima veliku priliku za Brazil. Nejmar je izveo korner, ali nema opasnosti po Itanđea.

SASTAVI

KAMERUN: Itanđe, Nijom, Matip, N’Kolo, Bedimo, Eno, N’Guemo, Mbia, Mukanđo, Čupa-Moting, Abubakar.

BRAZIL: Sezar, Alveš, Silva, Luiz, Marselo, Gustavo, Paulinjo, Oskar, Nejmar, Hulk, Fred.