EPA-EFE/Fernando Bizerra Jr
Nejmar

Fudbaleri Brazila savladali su u okviru četvrfinala Kopa Amerike selekciju Čilea rezultatom 1:0.

Jedini strelac bio je Lukas Paketa u 46. minutu samo nekoliko trenutaka nakon što je zamenio Firmina.

Sjajno je Nejmar proigrao vezistu Liona, koji je lepo “poklopio” loptu i sproveo je iza leđa Klaudia Brava.

Meč nije obeležio gol Pakete niti prolazak Brazila, već krvnički start Gabrijela Žezusa dva minuta nakon gola.

On je u pokušaju da stigne do lopte skočio i podigao nogu visoko, te je kramponima udario u grudi Eugenija Menu. Za taj start dobio je direktno isključenje.

Imao je Čile terensku inicijativu naročito tokom drugog poluvremena. Čak je uspeo i da postigne gol preko Vargasa u 62. minutu, ali je on poništen.

Brazil u polufinalu očekuje Peru koji je slavio protiv Paragvaja rezultatom 4:3.

Ostale parove četvrtfinala čine Argentina-Ekvador i Urugvaj-Kolumbija.