Brazil posle penal drame do četvrfinala!

0

Bitka u vazduhu Freda i Medela

Kakva drama u Belo Horizinteu i srećan kraj za domaćine SP. Strpeli su navijači u žutim dresovima, ali je u triler penalima više sreće imao Brazil. Žulio Sezar je odbranio udarce Pinilje, Sančeza i Hare, koji je tragičar susreta jer je u poslednjoj seriji pogodio stativu, uz asistenciju iskusnog čuvara mreže.

S druge strane, precizni za "karioke" bili su: Luiz, Marselo i Nejmar u poslednjoj seriji. Nisu bili precizni Vilijan i Hulk, dok su jedina dva gola za Čile u penal seriji postigli Arangiz i Diaz.

Kakav je muk bio u 120. minutu u Belo Horizonteu kada je Pinilja pogodio prečku. Brazil se ponovo provukao, Čile je bio bolji rival, pogotovo u drugom poluvrmenu, ali je domaćin ipak uspeo da stigne do četvrtfinala.

120+2. minut – Ramires je pokušao, ali pored gola. Bila je to poslednja nada za Brazil. Penali odlučuju prvog četvrtfinalistu. Kraj drugog produžetka.
120. minut – Opet je Hulk pokušao iz daljine, ali ne služi levica Hulka večeras. Kakva šansa za Čile, Pinilja je pogodio prečku.
117. minut – Brazil pokušava u finišu, ali nema svežine u redovima "karioka".
113. minut – Diaz pokušava iz daljine, ali daleko preko gola. Vidi se iscrpljenosti kod igrača obeju selekcija.
112. minut – Dani Alveš je šutirao sa 35 metara, alil nije bilo opasnosti po Brava.
110. minut – Igrači obeju selekcija su na izmaku snage. Nema uzbuđenja. Sve smo bliže penalima.
107. minut – Probao je Žo šutem glavom posle kornera Nejmara, ali preko gola je otišla lopta.
106. minut – Počeo je drugi produžetak.
105+2. minut – Dani Alveš je dobio žuti karton zbog faula nad Piniljom. Sančez je pokušao sa 30 metara, ali pored gola. Završen je prvi produžetak.
103. minut – Žuti karton dobio je Pinilja u selekciji Čilea. Hulk je odlično šutirao sa 30 metara, ali je Bravo odbranio. "Karioke" pritiskaju Čileance.
101. minut – Brazil je bolji u prvom produžetku, Čile se povukao. Oskar je pokušao glavom, ali je dobro intervenisao Bravo.
100. minut – Žo je pokušao, ali je njegov šut izblokiran, pa je bio lak plen za golmana Brava.
95. minut – Diaz je pretenciozno pokušao sa 40 metara, daleko pored gola je lopta završila.
93. minut – Žo je napravio faul nad Bravom. Napadač Brazila je dobio žuti karton.
92. minut – Slobodan udarac za Brazil sa 17 metara, iskosa sa leve strane. Nejmar je pokušao direktno na gol, ali je Gutijerez izbacio loptu u korner.
91. minut – Počeo je prvi produžetak.
90+3. minut – Kraj drugog poluvremena. Igraće se produžeci!
90+2. minut – Korner za Čile. Bilo je opasno, ali je Luiz otklonio opasnoz po gol "karioka", koji se brane u finišu meča.
90+1. minut – Arangiz se spetljao u šesnaestercu Brazila.
89. minut – Nema uzbuđenja u finišu meča. Kao da i jedni i drugi čekaju produžetke.
83. minut – Bravo je spasio Čilenace posle šuta Hulka.
82. minut – Čileanci imaju posed lopte od 54 odsto. Čileanci se povukli u finišu, ali ni Brazil ne srlja. Sve su bliži produžeci u Belo Horizonteu.
81. minut – Dobra prilika za Brazil. Šutirao je glavom Nejmar posle centaršuta Alveša, ali je Bravo odbranio.
76. minut – Hulk je pokušao iz daljine, ali slabo je to bilo.
74. minut – Šansa za Brazil, ali je Žo loše zahvatio loptu.
70. minut – Brazil nikako da stvori jednu opasnu akciju, dominacija Čileanaca u drugom poluvremenu.
67. minut – Opet Hulk pada, ali Veb samo odmahuje rukom.
64. minut – Sezar spasava Brazil. Sjajnu šansu je imao Arangiz. Dobro je šutirao, ali je čudesno odbranio iskusni čuvar mreže. Dobro je asistirao Maurisio Isla.
61. minut – Čile bolji u drugom poluvremenu, nervoza se uvukla u redove Brazilaca.
59. minut – Luis Gustavo je dobio žuti karton i on će da propusti eventualno četvrtfinale.
55. minut – Hulk daje gol, ali je sudija poništio pogodak Brazilcu zbog igranja rukom i dodelio mu žuti karton.
52. minut – Čilenaci diktiraju ritam na startu drugog poluvremena.
49. minut – Fernandinjo šutira sa 25 metara, ali malo pored gola Brava. Ostaje 1:1.
48. minut – Čile je pripretio iz slobodnog udarca, ali je Sezar otklonio opasnost.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut – Kraj prvog poluvremna. Fantastičan fudbal gledamo u Belo Horizonteu.
45+1. minut – Kakva šansa za Arangiza, odbrana Brazila veoma loša u prvih 45 minuta.
45. minut – "Karioke" bolje u finišu drugog poluvremena.
44. minut – Brazil napada, Fred je bio u šansi, Hulk iz daljine, ali loš udarac napadača Zenita.
43. minut – Dani Alveš pokušava iz daljine, ai brani Bravo, samo novi korner, šesti za Brazil.
42. minut – Velika šansa za Čile, ali je Vidal loše šutirao i Sezar je lako uhvatio loptu.
41. minut – Žuti karton je dobio i Čileanac Silva i on neće moći da igra u eventualnom četvrtfinalu
40. minut – Brazil ima dosad posed lopte 59 odsto. Nejmar i Fred su imali sjajnu šansu za Brazil, ali nema gola.
38. minut – U kornerima 5:0 za Brazil, ali u golovima 1:1.
36. minut – Šansa za Nejmara, koji glavom pogađa Silvu, a lopta je okrznula stativu. Novi talas napada Brazila.

32. minut – GOOOOL – Aleksis Sančez izjednačuje posle greške odbrane Brazila. Loše dodavanje Hulka ka Marselu, Vargas je uposlio Sančeza, koji je prevario Sezara. Ovo je drugi gol napadača Barselone.

28. minut – Opet je Nejmar na zemlji, ne štede ga igrači Čilea.
25. minut – Nejmar je ponovo pobegao odbrani Čilea, ali slaba završnica najboljeg igrača "karioka".
24. minut – Brazil se povukao posle gola Luiza. Čile napada, ali ne uspeva da stvori šansu.
21. minut – Sada će Čile morati da napadne.

18. minut – Hulk je šutirao, Bravo boksuje u korner. GOOOL – David Luiz posle kornera Nejmara i asistencije Silve, dovodi Brazil u vođstvo. Zanimljivo, to je prvi gol u dresu Brazila novog igrača PSŽ-a.

17. minut – Žuti karton za Menu. To mu je drugi, tako da će propustiti četvrfinale, ako se Čile plasira.
16. minut – Solo prodor Nejmara, ali se spetljala prva zvezda "karioka".
15. minut – Slobodan udarac za Brazil sa 18 metara, izvodi ga Nejmar. Siguran je Bravo, parada novog golmana Barselone.
13. minut – Brazilci sve opasniji, imaju veći posed lopte u svojim nogama. Hulk je pao, domaćini traže penal, ali ništa od najstrože kazne. Hauard Veb samo odmahuje rukom.
11. minut – Vargas pada, posle pasa Sančeza, ali ništa od penala.
8. minut – Nejmar je povređen posle starta Arangiza, ali se vratio na teren.
6. minut – Marselo Diaz je pokušao iz daljine, ali pored gola Sezara. Odličan tempo na startu susreta.
5. minut – Prvi korner za Brazil. Izvodi ga Hulk. Marselo je šutirao sa 20-ak metara, ali ored gola Čilea.
3. minut – Krenulo se žestoko. Oštar start Fernandinja, koji je pokosio Arangiza, ali sudija mu je oprostio, nije mu pokazao karton.
1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI

BRAZIL: Sezar, Alveš, Silva, Luiz, Marselo, Fernandinjo (od 72. Ramires), Gustavo, Oskar (od 106. Vilijan), Nejmar, Fred (od 64. Žo), Hulk.

ČILE: Bravo, Silva, Medel (od 109. Rohas), Hara, Diaz, Arangiz, Isla, Mena, Vidal (od 87. Pinilja), Vargas (od 56. Gutijerez), Sančez.