Fudbaleri Đenove savladali su u 24. kolu ekipu Bolonje sa 3:0 , koja je prva ispod crte na tabeli.

Popularni “Grifoni” su slavili na “Renato Dal’Ari”, ponajviše zahvaljujući crvenim kartonima koje su zaradili domaći.

Bolonja je bila favorit, pre svega zbog dobrih igara u poslednje vreme, ali gosti su uspeli da iskoriste to što je domaćin od 33. minuta igrao sa desetoricom zbog isključenja Šotena.

Udario je po nozi protivničkog igrača i opravdano zaradio direktan put u svlačionicu.

Gosti su preko Sumaora došli do prednosti pet minuta ranije, u 28. minutu, on je uspeo da ubaci loptu sa pet metara u mrežu Bolonje za 0:1.

Minut pre odlaska na odmor Sanabrija je povukao loptu sa svoje polovine terena, došao do gola i zatresao mrežu.

Na putu ka svlačionici, Siniša Mihajlović je došao u verbalni sukob sa sudijom Masom, imao je šta da mu zameri, ali srećom, nije zaradio isključenje, pa je vodio tim sa klupe i u nastavku.

Gosti su već imali opipljivu prednost, dva gola i igrača više, a u poslednjem minutu su iz penala preko Domenika Krišita u 89. minutu samo potvrdili osvajanje bodova.

Bolonja sedma sa 33 boda, Đenova prva ispod crte sa 11 bodova manje.

Ranije tokom dana Leće je pobedio ekipu Spala sa 2:1.