Čelsi i Liverpul dobili gradske derbije

0

Derbi Londona odlučen je krajem prvog poluvremena kada je najpre Drogba postigao gol u 41. minutu, a samo četiri minuta kasnije Tomas Vermelen ugurao je loptu u sopstvenu mrežu.

Menadžer domaćina Arsen Venger pokušao je u drugom poluvremenu izmenama da popravi rezultat, ali osim stihijskih napada "tobdžija", viđen je samo još jedan pogodak najboljeg igrača susreta Didije Drogbe iz slobodnog udarca u 86. minutu.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je na vrhunskom nivou kompletan meč, pa je već očigledno da trener Karlo Anćeloti više nema dvojbe kada je u pitanju izbor igrača za poziciju desnog beka.

Čelsi je ostao prvi sa 36 bodova, pet više od Mančester Junajteda koji je u subotu, uz pomoć het-trika Vejna Runija, savladao kao gost Porstmut sa 1:4.

U nedelju je odigran još jedan gradski derbi u okviru engleskog šampionata, i to liverpulski u kojem je Everton izgubio na svom "Gudison Parku" od Liverpula rezultatom 0:2. Derbi na "Mersisajdu" počeo je autogolom Žozefa Joba u 12. minutu, a završio je pogotkom Dirka Kajta u 80. minutu.

Liverpul je tako ostvario tek drugu pobedu u poslednjih sedam kola Premijer lige, a prvu od 25. oktobra i meča sa Mančester Junajtedom na "Enfildu Roudu" (2:0). "Crveni" su sa 23 boda na trenutno petoj poziciji, koju dele sa ekipom Aston Vile.

U prvom nedeljnom meču Vulvsi našeg Nenada Milijaša koji je dobio priliku da zaigra sa klupe, izgubili su minimalnim rezultatom od Birmingema, a jedini pogodak postigao je Li Bojer u trećem minutu.