Partizan nastavio seriju pobeda

Košarkaši Partizana poraženi su večeras u gostima od ekipe Huventuda rezultatom 92:84 u meču 12. kola Evrokupa.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Matijas Lesor sa 20 poena, dok je Kevin Panter ubacio 19. U domaćem timu najbolji je bio Derek Vilis sa 19 poena, dok je Pau Ribas dodao 15.

Domaći tim je na ovom meču postigao čak 16 trojki, a Partizan samo četiri.

Huventud je prvi na tabeli sa 10 pobeda i dva poraza, a potom sledi Partizan sa skorom 8/4.

Partizan je dobro počeo meč i prvu četvrtinu dobio rezultatom 27:16. Crno-beli su početkom druge četvrtine imali i plus 15 (31:16), a onda je usledio veliki pad.

Huventud je do kraja prvog poluvremena uspeo da preokrene rezultat, ali su crno-beli ipak dobili prvih 20 minuta rezultatom 42:41.

Partizan je bio ravnopravan rival samo na početku treće čevrtine, a onda su se razigrali domaći košarkaši. Huventud je u poslednjih 10 minuta ušao sa vođstvom od 69:59.

Domaći tim je u poslednjoj četvrtini sigurnom igrom održavao prednost i zasluženo je stigao do nove pobede.

Partizan će u narednom kolu, 9. februara na svom terenu igrati protiv Andore.