Da sjajnom ali iscrpljenom Jokiću ne zadrhta ruka, možda bi se igrao i peti produžetak (VIDEO)

0
EPA/Steve Dipaola
Jokić odnosi loptu ispred Portlandovog centra Turčina Kantera

U trećoj utakmici polufinala u Zapadnoj konferenciji, a prvoj u Oregonu – 140:137 (23:17, 25:30, 29:33, 26:21, 7:7, 9:9, 11:11, 11:8) i 2:1 u pobedama za Portland protiv Denvera.

Portland i Denver su odigrali meč za prepričavanje s preokretima u sva četiri produžetka. Igrao bi se možda i peti, što se nikada nije desilo u plej-ofu, ali je maestralnom Nikoli Jokiću zadrhtala ruka.

Na 5,6 sekundi pre kraja četvrtog petominutnog nastavka stao je na liniju za slobodna bacanja. Portland je, pošto je Hud prethodno dao trojku, vodio sa 138:136. Naš as je promašio prvi penal, a pogodio je drugi. Denver je posegao za tajm-autom, ali nije imao kud nego da načini prekršaj zatim što je domaćin iskoristio za pobedu u iscrpljujućoj utakmici.

Jokić je igrao 65 minuta! U kontinuitetu od druge četvrtine više od 40! Dao je 33 poena (3-5 penali, 9-18 za dva, 4-7 za tri), a imao je i 18 skokova i 14 asistencija. U produžecima je uglavnom dodavao lopte saigračima za njihove pogotke. Pre kobnog slobodnog bacanja dao je u samo dva poena u trećem produžetku.

Najefikasniji u Denverovom timu bio je Džamal Mari s 34 poena, a Vil Barton je dao 22. U Portlandu je blistao Mekalum s 41, a pratio ga je Lilard s 28. Odlučnost njih dvojice je i presudila.

Sledeća utakmica je isto na Portlandovom terenu u noći između nedelje i ponedeljka po našem. Igra se na četiri pobede.