EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Los Anđeles Klipersa rezultatom 124:111.

Nagetsima je ovo bio četvrti poraz u sedam odigranih mečeva u “Dizni svetu”, dok su Klipersi upisali četvrtu pobedu.

Srpski centar Nikola Jokić za 28 minuta na parketu postigao 17 poena i imao 13 dodavanja, zbog čega je ušao u istoriju NBA.

Naime, Džoker je odigrao 20. meč sa bar 10 asistencija, postavši tek drugi centar sa 500 i više dodavanja u toku sezone, a ovo mu je druga takva uzastopna sezona. Jedini igrač njegove visine (barem 213cm) koji je to uspeo bio je samo legendarni Vilt Čembrlen!

Ovim rezultatom je, inače, potvrđeno da će Denver ići na Jutu u prvom kolu plej-ofa Zapada, dok će Klipersi ići na Dalas.

Denver je bio bolji u prvom poluvremenu, ali su Klipersi uspeli da naprave preokret u drugom i dođu do, ispostavilo se, ubedljive pobede.

Izabranici Majkla Melouna ispustili su prednost u trećoj četvrtini, ali je vratili na kraju iste i poveli.