EPA/Caroline Blumberg
Novak Đoković

Novak Đoković je u Parizu osvojio 23. grend slem titulu u karijeri,  pobedivši u finalu Rolan Garosa Norvežanina Kaspera Ruda sa 3-0, po setovima 7-6 (7-1), 6-3, 7-5.

Đoković je do danas delio prvo mesto na večnoj listi sa Rafaelom Nadalom sa po 22 titule, a trijumfom u prestonici Francuske postao je i prvi igrač u istoriji koji ima po najmanje tri osvojena trofeja na sva četiri grend slem takmičenja.

Pored pehara na Rolan Garosu, koji je još podizao 2016. i 2021, ima deset Australijan opena, sedam Vimbldon i tri US opena.

Srpski teniser je na “Filipu Šatrijeu” odigrao 34. grend slem finale, osvojio je ukupno 94. titulu u karijeri, a treću ove godine. Prethodno je slavio na Australijan openu i u Adelejdu.

Đoković je postao i najstariji šampion u Parizu i treći najstariji ikada posle Kena Rouzvola (37 godina, mesec i 24 dana i 36 godina, 4 meseca.

Novak se ujedno od sutra vraća i na prvo mesto ATP liste.