U 11. kolu ABA lige poslednjeplasirani savladao šampiona sa 78:76 (14:20, 29:20, 17:18, 18:18).

U rezultatskoj klackalici s kulminacijom u poslednjih minut i po odlučni Zadar je savladao Zvezdu, koja sada sa šest pobeda i pet poraza i više zaostaje za vodećima. Na 86 sekundi pre kraja utakmice Beron je doneo “crveno-belima” izjednačenje trojkom (76:76), ali je u sledećem napadu domaćin pogotkom Mavre opet poveo.

U poslednjem minutu po neiskorišćeni napad su imali i jedni i drugi, a Zvezda je posle ofanzivnih skokova u poslednjim sekundama preostalo da Faje pokuša da joj trojkom donese pobedu. Nije uspeo.

Učinak beogradskog tima, koji je bio bez svog najboljeg igrača Lorenca Brauna, povređenog u utakmici Evrolige s Baskonijom, za tri poena bio je 7-30.

Zadar: Uljarević, Alen 22 (3-6 za tri), Ivanov 12 (0-2), Siriščević, Palokaj, Vuković 10 (2-2), Mavra 18 (1-4), Fundić 7, Planinić, Keler 5 (1-1), Gilbert 4 (0-2). Trener: Jusup.

Zvezda: Kuzmić 2, D. Braun 4 (0-3), Čović 8 (0-4), Davidovac 11 (0-3), Lazić 4 (0-3), Faje 3 (0-1), Beron 7 (1-6), Dobrić 9 (1-4), Gist 7, Dženkins 3 (1-2), Simanić 16 (4-4), Odžo 2. Trener: Šakota.