Dva gola Drogbe za povratak na vrh

0

Fudbaleri londonskog Totenhema savladali su na svom terenu Blekburn Roverse 3:1 u prvom meču 30. kola Premijer lige, čime su se učvrstili na četvrtom mestu na tabeli sa 52 boda.

Domaći su na "Vajt Hart Lejnu" stigli do prednosti golom Džermejna Defoa u poslednjim trenucima prvog poluvremena. U nastavku istakao se Rus Roman Pavljučenko koji je postigao dva gola, u 55. i 85. minutu, dok je počasni gol za goste delo je Sambe u 80. minutu.

Ekipa Čelsija se ponovo vratila na čelo tabele, pošto je u gradskom derbiju pobedila Vest Hem rezultatom 4:1.

Brazilac Aleks je doveo domaće u vođstvo u 16. minutu, ali Parker je u 30. poravnao rezultat. U nastavku meča Didije Drogba koji je juče proglašen za najboljeg afričkog fudbalera za 2009. godinu, sa dva gola u 56. i 90. minutu dotukao je protivnika sa "Apton Parka", a jedan od najboljih pojedinaca meča Floran Maluda samo je potvrdio svoje dobro izdanje golom u 77. minutu.

Arsenal je na "Emiratima" pobedio Hal Siti sa 2:1, a pogodak vredan tri velika boda i nastavka borbe za titulu, postigao je Niklas Bendtner u 93. minutu. Ranije su se u listu strelaca upisivali Andrej Aršavin u 14, i Džimi Bulard u 28. minutu.

Bolton je na svom terenu "Ribok" stadionu ubedljivo savladao Vigan sa 4:0. Golove za domaće postigli su Elmander u 10, Dejvis u 48, Muamber u 53. i Tejlora u 69. minutu.

Veoma važnu pobedu u borbi za opstanak ostvarila je ekipa Vulverhemptona u gostima Barnliju 1:2. Pobedu gostima doneli su Džarvis u 26. i Karlsli u 47. (autogol) minutu. Jedini gol za domaće dao je Tompson u 73. minutu.

Stouk i Aston Vila igrali su bez golova, a Birmingem i Everton takođe su završili bez pobednika 2:2. Pogotke za domaće dali su Žerom u 26. i Gardner u 52. minutu, dok su se kod gostiju u listu strelaca upisali Aničebe u 19. i Jakubu u 22. minutu.

Prvo mesto na tabeli drži Čelsi sa 64 boda, Arsenal je drugi sa istim brojem bodova, dok je Mančester junajted treći sa poenom manje, ali i utakmicom koju u nedelju na "Old Trafordu" igra protiv Fulama.