Prvi put posle 1987. Gordi Albion dao sedam golova pred svojom publikom.

Engleska se impresivno izborila za svoje deseto učešće na evropskom šampionatu, pošto je na Vembliju, u 1.000. utakmici svoje istorije, pregazila Crnu Goru sa 7:0. Toliko golova nije postigla pred svojom publikom još od 14. oktobra 1987, kada je u kvalifikacijama za “Evro 1988” na starom Vembliju preslišala Tursku s 8:0.

U toj kvalifikacionoj grupi bila je i Jugoslavija. Englezi su tada poslednji put igrali u našoj zemlji, a pobedu su utemeljili već za 25. minuta jer je bilo 4:0. “Plavi” su u drugom poluvremenu dali utešni pogodak. Baš od te utakmice do večeras Engleska nije brže postigla četiri pogotka. Mrežu Crnogoraca je četiri puta zatresla za pola sata.

Hari Kejn je golovima u 19, 24. i 37. minutu postigao het-trik. S ukupno 31 golom prvo je prestigao je na večnoj listi Vivijena Vudvorda i Frenka Lamparda (po 29), a na šestom mestu zatim i  Alana Širera.

Prvi je igrač posle Pitera Krauča 2006. s 11 golova u godini. Po 12 su dali samo Džordž Hilsdon 1908. i Diksi Din 1927. I to može biti srušeno u Prištini u nedelju u poslednjem kolu.