Federer čekirao kartu za London

0

Rodžer Federer

Federer se tako priključio Novaku Đokoviću i Rafaelu Nadalu koji su se ranije plasirali na završni turnir od 9. do 16. novembra u Londonu. Do sada je šest puta trijumfovao na ovom takmičenju.

"Plasman na završni turnir je bio jedan od velikih ciljeva na početku sezone. Lep osećaj je dobiti šansu da se boriš za taj prestižni trofej. Od 2002. učestvujem na tom turniru, a nadam se da ću za kraj sačuvati svoj najbolji tenis", rekao je Federer za sajt ATP.

Federer je sinoć šesti put u karijeri osvojio turnir u Sinsinatiju pošto je u finalu pobedio Španca Davida Ferera rezultatom 6:3, 1:6, 6:2. On je postao prvi teniser koji je ostvario 300 pobeda na turnirima iz Masters serije 1000 i treći koji je osvojio 80 turnira.