pixabay.com

Fudbaleri Ficroj Siti Srbije zabeležili su drugu pobedu zaredom na startu Prve državne lige Viktorije. Za samo pola sata igre, od 3. do 37. minuta, tri puta su pogodili mrežu Bentli Junajteda i stekli prednost vrednu pobede – 3:2 (3:0).

Međutim, posle furioznog početka, u drugom poluvremenu je došlo do neshvatljivog pada, koji su Kobre iskoristile i golovima u 54. i 59. minutu vratile rezultatsku neizvesnost u meč.
Ipak, kvalitet ekipe Srbije je došao do izražaja u poslednjih pola časa i igre i prednost koju su doneli Damir Stoilović i Džejms Papadimitriju (dvostruki strelac) sačuvana je do kraja.
Trener Srbije Nik Kovačević odlučio se za sastav: Valese, Velkovski (Bejli 66′), Lis, Pimenta (Milojević 66′), Ospina (Lorens 84′), Lakić, Papadimitriju (Ičigi 90′), Stoilović (Hadžinolaidis 84′), Maksim Ilić, Dos Santos, Miloš Ilić.

U predigri su rezervni timovi odigrali nerešeno 1:1 (0:1), a gol za Srbiju postigao je Nejlor u 52. minutu. Sledeću utakmicu Ficroj Siti igra na domaćem terenu Kevin Bartlet u Ričmondu, u subotu od 18.00 časova, protiv Saut Springvejla.

PRVA LIGA VIKTORIJE

Rezultati 2. kola: Eltam Redbeks – Saut Springvejl 4:4, Varagul Junajted – Mornington 0:4, Kejsi Komets – Mazenod 4:4, Ficroj Siti Srbija – Bentli Junajted 3:2, Ričmond – Malvern Siti 0:5, Baumaris – Borondara 0:3.
12. Mazenod 2 0 0 2 0:14 0
Raspored 3. kola: Ričmond – Borondara, Malvern – Varagul, Bentli – Mazenod, Kejsi – Mornington, Srbija – Saut Springvejl, Eltam – Baumaris.

Stijačić “iscepao“ mrežu rivala

Fudbaleri Drine iz Nobl Parka su upisali prvu pobedu u Trećoj ligi Viktorije. Ceo plen sa gostovanja doneli su posle velikog preokreta, pošto je Ešbarton Junajted vodio na poluvremenu sa 3:1, a na kraju je bilo 3:5 za srpski klub.
Junak meča bio je Nikola Stijačić, koji je postigao svih pet golova za Drinu (čak četiri u intervalu od 67. do 83. minuta) i poneo zvanje igrača kola.
Drina je igrala u sastavu: Popetrov, Graovac, Bižu, Stijačić, Mitrović, Ataei, Đukić (Dragišić 85’), Radojičić, Milojević, Salamandić (Stanisavljević 60’), Rouzmond (Šulberg 60’). Srpski tim je posle dva kola na trečem mestu sa četiri boda, dva manje od vodećeg Elvuda.
U predigri su rezerve domaćina ubeležile ubedljivu pobedu od 4:0 (3:0).
Sledeću utakmicu fudbaleri Drine igraju na domaćem terenu u petak protiv Brajtona od 15.00 časova.