Fudbaleri Barselone doživeli su šok u Granadi i pretrpeli poraz od istoimenog tima rezultatom 2:0 u petom kolu LaLige.

Granada je pobedom, trećom u sezoni, izbila na prvo mesto španskog prvenstva, dok je Barselona drugim porazom ostala na sedmom mestu.

Ovo je bio drugi poraz Barse na gostovanju bez postignutog gola ove sezone, nakon što su na otvaranju LaLige izgubili od Bilbaa sa 1:0.

Granada je došla do vođstva već u drugom minutu preko Aziza, ali niko nije očekivao da prednost domaćina ostane trajna.

Ipak, na poluvreme se otišlo sa “minimalcem” za Granadu, pa je Valverde morao da reaguje izmenama – na teren su ušli Mesi i mladi Fati, umesto Peresa i Žuniora.

Uprkos ulasku Mesija gosti su doživeli novi šok. U 65. minutu sudija je pokazao na belu tačku u korist Granade, a posle konsultacije sa VAR-om ta odluka je ostala na snazi.

Najstrožu kaznu izveo je Vadiljo koji je bio precizan za 2:0.

Do kraja meča Barsa je napadala, ali nije mogla do gola. Suares i Mesi su imali po jednu odličnu priliku, ali nije bilo spasa za goste koji su okvir gola uspeli da pogode samo jedanput tokom svih 90+ minuta uprkos tome što je posed lopte imala oko 74 odsto vremena.

Atletiko Madrid je takođe doživeo kiks pošto na svom terenu nije uspeo da savlada Seltiku iz Viga.

Te dve ekipe remizirale su bez golova iako je Atletiko potpuno dominirao i uputio čak 20 šuteva ka golu rivala.