Fudbaleri Belgije pobedili su prijateljskom meču reprezentaciju Hrvatske sa 1:0 (1:0).

Meč u sklopu priprema za Euro 2020. odigran je na stadionu “Kralj Boduen” u Briselu. a Romelu Lukaku bio je igrač meča jer je postigao gol i doneo pobedu Belgiji.

U prvih pola sata nije bilo prilika da bi  u 31. minutu Lukaku  sa ivice kaznenog prostora i pogodio prečku. Ipak, 7 minuta kasnije Lukaku je bio precizan i doveo svoj tim u vođstvo.

U drugom poluvremenu, Janik Karasko je u 53. minutu imao novu priliku za Belgijance, ali se mreža Livakovića ovog puta nije zatresla.

Belgija je u B grupi na završnom turniru zajedno sa Danskom, Finskom i Rusijom.

Hrvatska, koja je remizirala u prethodnoj proveri sa Jermenijom (1:1), svoje učešće na EP započinje 13. jula utakmicom protiv Engleske na Vembliju od 15 časova, dok Belgijanci dan ranije igraju na premijeri sa Rusijom.

Hrvati će igrati u D grupi sa Češkom, Škotskom i Engleskom.