Hrvatski fudbaler Alen Halilović, proslavajući gol na utakmici u 33. kolu ebgleskog Čempionšipa, odao je poštu nedavno preminulom kantautoru Ðorđu Balaševiću.

Fudbaleri Birmingem Sitija, posle preokreta, pobedili su Kvins Park Rendžers sa 2:1, a čovek odluke bio je 25-godišnji Alen Halilović, prenosi N1.

Hrvatski fudbaler ušao je u igru u 63. minutu, kod rezultata 0:1, a u 85. minutu postigao je pogodak vredan tri boda.

Proslavljajući gol, nekadašnji igrac Dinama iz Zagreba, Barselone, Hamburgera i Milana, skinuo je dres, a ispod njega je imao majicu sa likom Balaševica.

Ostrvski mediji su brzo odgonetnuli kome je Halilović posvetio prvi gol u sezoni, uz napomenu da je Balaševićeva smrt ujedinila sve zemlje nekadašnje Jugoslavije.