Rozario Abiso dao Fiorentini priliku da izjednači iz penala u 11. minutu tzv. zaostavnog vremana, a ona ju je i iskoristila na meču 25. kola italijanskog prvenstva u Firenci.

Šest golova, po tri u obe mreže, prvi u sopstvenu već u 16. sekundi, a poslednji iz penala u 101. minutu od ukupno 103 – rezime je susreta Fiorentine i Intera, koji je ogorčen suđenjem. S pravom jer, dok su mu tri vredna boda u trci za Ligu šampiona kroz Seriju A bila u džepu na teškom gostovanju, glavni sudija je neopravdano pokazao na belu tačku. Fiorentina je iz penala i izjednačila.

Očgledno je da lopta u Interovom šesnaestercu nije pogodila njegovog igrača u ruku nego u grudi. Inače bi se odbila od njega drugačije. Abiso se posle pregledanja VAR tehnologije odlučio za najstrožu kaznu. Francuz Žordan Veretu je poslao loptu u jednu stranu, a Interovog golmana Slovenca Samira Handanovića u drugu.

Uzalud su neki Fiorentinini igrači i posle dugometražne utakmice preko mobilnog telefona pokazivali sudiji snimak sporne situacije. Mobilni ipak nema snagu VAR-a…

Pogledajte sve golove. Inter je vodio s 3:1.

View this post on Instagram

Risultato Finale! ? . Fiorentina 3-3 Inter Milan ⚽ 1' De Vrij (og.) ⚽ 6' Vecino ⚽ 40' Politano ⚽ 52' Perisic (rig.) ⚽ 74' Muriel ⚽ 90+11' Veretout Inter Milan gagal membawa pulang poin penuh dari Fiorentina menyusul penalti Jordan Veretout di injury time untuk memaksa pertandingan berakhir imbang 3-3. Drama terjadi di injury time saat review VAR membuat wasit memberikan penalti kepada Fiorentina akibat handball Danilo D'Ambrasio yang dikoversi dengan sempurna oleh Veretout untuk membuyarkan tiga poin La Beneamata. Dengan hasil ini Inter Milan tertahan diposisi 3 dengan selisih 2 angka dari Ac Milan yang diposisi 4, dan Fiorentina berada diurutan 9. #BoS #InterMilan #Fiorentina #SerieA #serieatim #Calcio #ligaitalia #beautyofseriea