AP Photo/Gerald Herbert

Srpski centar Nikola Jokić bio je najefikasniji u pobedi Denver Nagetsa u gostima nad Golden Stejt Voriorsima 89:86.

Jokić je upisao 22 poena, uz šut za dva 8/14, šut za tri 0/5 i 6/8 sa linije za slobodna bacanja.

Dodao je 18 skokova za dabl-dabl učinak, pet asistencija, četiri ukradene lopte i jednu blokadu.

Imao je i čak osam izgubljenih lopti.

Ispratio ga je Vil Barton sa 21 poenom i on je jedini još bio dvocifren u ekipi Denvera.

Na drugoj strani je srpski krilni centar Nemanja Bjelica odigrao 18 minuta i upisao pet poena, osam skokova i jednu asistenciju.

Stef Kari je upisao 23 poena (6/16 iz igre, 5/14 za tri), Vigins je dodao 21, Geri Pejton II je ubacio 11, a Huan Toskano Anderson 10 poena.

Jokić i Barton su na početku meča krenuli sami protiv svih i u prvih osam minuta niko nije postigao poene za Denver osim njih dvojice.

Denver je posle prve četvrtine imao ogromnih +15, a na pola druge četvrtine Barton je imao 14 poena.

Karija ništa nije išlo, slabo je ušao u meč protiv Nagetsa, koji su na poluvremenu imali čak +24.

Delovalo je da će se teško Voriorsi vratiti u igru. Denver je održavao veliku prednost tokom treće četvrtine, a Vigins i Pejton su uspeli da smanje zaostatak na 13 poena u završnici treće četvrtine.

Denver je imao +14 na deset minuta do kraja, a onda na scenu stupa Stef Kari i uz pomoć Kuminge pravi seriju 11:2 i vraća Voriorse na samo pet poena zaostatka.

Loša košarka igrala se u završnici meča, videli smo veliki broj promašaja i izgubljenih lopti, a posle dva bacanja Jokića za +7, Kari sa dva bacanja i trojkom dovodi Golden Stejt na samo koš zaostatka.

Na minut i četiri sekunde do kraja, Geri Pejton je izjednačio na 84:84, pa je Barton na 43 sekunde do kraja posle ofanzivnog skoka doneo prednost. Kari je promašio trojku za vođstvo i faulirali su Bartona, koji pogađa oba bacanja za +4 na 32 sekunde do kraja.

Brzo je Vigins za tri sekunde zakucao u narednom napadu i nakon toga je Oto Porter ukrao loptu Jokiću, koji je loše izveo aut.

Jokić se iskupio na tri sekunde do kraja i blokirao polaganje Kuminge za izjednačenje i verovatno produžetak.

Kampaco je nakon toga fauliran i pogodio je samo jedno bacanje za +3, pa su Voriorsi imali novu šansu za produžetak.

Andre Igudala promašio je trojku za dodatnih pet minuta igre.

Denver je tako sa 29 postignutih poena u drugom poluvremenu pobedio najbolju ekipu lige.