U nastavku NBA šampionata, ekipa Denvert Nagetsa poražena je noćas kod kuće u duelu sa Bruklin Netsima sa 125:119.

Nikola Jokić je za 37 minuta na parketu postigao 29 poena, imao sedam skokova i šest asistencija, a imao je i jednu tehničku grešku pred sam kraj meča zbog prigovora sudijama. Naime, Somborac je bio ljut “kao ris” na arbitre jer je smatrao da je fauliran prilikom šuta na 10 sekundi pre kraja, na 122:119, bio mu je to inače treći vezani promašaj, međutim sudije nisu videle ništa sporno u odbrani gostiju na Srbinu, a Jokića su potom kaznile tehničkom greškom posle burne reakcije centra Denvera.

Kevin Durent je pogodio 5 slobodnih bacanja i tako potvrdio veliki obrt u Koloradu.

Na pitanje novinara kako komentariše suđenje na utakmici u samoj završnici, kada se meč lomio, Nikola je smao kratko odgovorio:

– Nemam komentar, sledeće pitanje – bilo je sve što je rekao nikola na temu suđenja.

Kod Bruklina najbolji je sa 33 koša i 11 skokova bio Kevin Durent, koji je sa pet poena iz slobodnih bacanja u poslednjih 20 sekundi obezbedio pobedu svom timu, dok je Kajl Irving postigao 31 poen.

Denver sada ima skor 44 pobede i 24 poraza i ostao je na četvrtom mestu Zapadne konferencije, dok je sa istim skorom Bruklin drugi na Istoku.