Fudbaleri Kadisa priredili su senzaciju i pobedili u gostima Real Madrid 1:0 (1:0) u meču 6. kola LaLige.

Novajlija u elitnom rangu španskog fudbala iznenadio je aktuelnog šampiona golom Antonija Losana u 16. minutu.

Bio je to prvi trijumf Kadisa, čijeg heroja Losana je zamenio Filip Malbašić na poluvremenu, u klupskoj istoriji protiv velikog Reala.

Ujedno, žuto-plavi su naneli kraljevskom klubu prvi poraz posle 20 utakmica u šampionatu.

Realu je “došao glave” Alvaro Negredo, koji je ponikao na tom mestu, tako što je “spakovao” Losanu da odluči pobednika susreta.

Tim Zinedina Zidana pokušavao je da se vrati, Karim Benzema je pogodio prečku, dok je Luki Joviću poništen gol zbog ofsajda.

I to samo minut posle ulaska u igru u 78. minutu…

Opet srpski napadač nije imao sreće, uostalom kao ni njegov partner u napadu…

Real je prvi put “prosuo” bodove, dok je Kadiz najveći hit početka sezone – zajedno na vrhu sa šampionom.