Lijetuvos bolji u Pioniru: Partizan zadržao “fenjer”

0

Jedina svetla tačka: Milan Mačvan je postigao 22 poena za Partizan

Gosti iz Litvanije vodili su tokom čitavog susreta. Trojka Gecevičijus – Orelik – Lesli šutevima za tri poena razbila je odbranu Partizana. Osim Milana Mačvana, koji je meč završio sa 22 poena, crno-beli nisu imalu raspoloženog pojedinca.

Već posle pet minuta, Lijetuvos je imao dvocifrenu prednost – 12:2. Domaćina je trgao ulazak Mačvana, koji je pokrenuo crno-bele. U nastavku susreta stvar u svoje ruke preuzeo je iskusni bek Gecevičijus, koji je poenima sa distance punio koš Partizana. Crno-bele su u igri držale dve vezane trojke Milenka Tepića, kada je domaćin smanjio prednost gostiju od 13 poena sredinom treće četvrtine.

U poslednjoj periodu igre razigrali su se Orelik i Lesli, pa crno-belima nije bilo spasa. Poslednji trzaj bio je kod rezultata 71:79, tri minuta pre kraja, kada je Andrić promašio čist šut za tri poena. Posle toga, srpski šampion nije imao snage da se vrati u igru, pa su gosti zabeležili i peti trijumf, dok Partizan sa skorom 1-5 sve je dalje od naredne runde Evrokupa.

I pored poraza, navijači Partizana su ispratili pulene Duška Vujoševića aplauzima. Tokom prvog poluvremena u nekoliko navrata "grobari" su skandirali Aleksandru Pavloviću, koji bi u nastavku sezone mogao da pojača crno-bele.

40. minut – Lijetuvos ritas je pobedio u "Pioniru" – 85:76.
39. minut – Murić promašuje tri vezana slobodna bacanja i utakmica je rešena.
38. minut – Andrić promašuje trojku za priključak. Gosti opet na +10.
37. minut – Trojka Andrića za nadu – 69:78. Gecevičijus sa slobodnih bacanja opet vraća dvocifrenu prednost.
36. minut – Trojka Leslija za +14 – 76:62. Čini se da Partizanu nema spasa. Gagić sa linije bacanja smanjuje.
35. minut – Lesli za maksimalnih +13 Litvanaca – 75:62. Mačvan postiže 20. poen. Jedina svetla tačka u ekipi Partizana.
34. minut – Dva bacanja za Leslija. Ponovo ozbiljna prednost Lijetuvos ritasa – 70:62. Trojka Orelika za +11 – 73:62.
32. minut – Tek prvi poeni iz igre za Đorđa Gagića. Gecevičijus trojkom za +9 gostiju – 69:60.
30. minut – Andreja Milutinović postiže nove poene. Partizan drži priključak. Posle treće četvrtine, Lijetuvos ritas na +6 – 64:58.
29. minut – Edo Murić postiže prve pogotke u nastavku, Partizan na minus 4 – 52:56. Gecevičijus vraća +6 gostima – 58:52. Novi poeni Murića. Novi poeni Gecevičijusa, 14 je postigao bek gostiju.
27. minut – Andreja Milutinović smanjuje na samo minus 4 – 50:54.
26. minut – Trojka Tepića za minus 9 – 42:51. Nova trojka Tepića, osmi vezani poen iskusnog pleja.
25. minut – Lesli u kontri za najveću prednost Lijetuvosa – 37:49. Tepić postiže prve poena na meču. Gecevičijus za +12.
24. minut – Juškevičijus postiže poene uz faul Daloa. Litvanci opet na dvocifenu prednost – 37:47.
22. minut – Trojka Vanje Marinkovića, tek treća za Partizan – 37:43.  Murić očajno šutira u dosadašnjem toku meča.
20. minut – Gaveleiskas i Orelik razbijaju odbranu Partizana. Posle prvog poluvremena vode gosti 38:32.
18. minut – Litvanci ne daju prednost. Gosti opet imaju osetnu prednost. Plus 8 – 33:25. Mačvan vraća trojkom.
16. minut – Četiri vezana poena Mačvana, njegovih 11 poena. Prva trojka Partizana, pogađa Andrić.
15. minut – Murić konačno pogađa.
14. minut – Gecevičijus za +6 – 22:16 Lijetuvosa. Lesli za +8 gostiju – 24:16.
13. minut – Litvanci sa linije slobodnih bacanja povećavaju prednost. Tri minuta Partizan bez poene u drugoj četvrtini.
12. minuta – Bez poena na obe strane u prva dva minuta druge četvrtine.
10. minut – Partizan uspeva da smani dvocifrenu prednost gostiju. Posle prve četvrtine vode gosti 18:16.
8. minut – Milan Mačvan pokrenuo crno-bele.
7. minut – Zakucavanje Mozera za +10 Lijetuvosa. Mačvan smanjuje.
6. minut – Novi poeni Lijetuvosa – 12:2 za goste. Ne služi šut crno-bele. Mačvan postiže prve poene za Partizan iz igre.
5. minut – Orelik postiže prvu trojku za goste. Tepić ne uspeva da vrati trojku. Nova trojka Orelika za +8 Lijetuvosa – 10:2.
4. minut – Nervozan početak Partizana. Milutinov promašuje zakucavanje.
2. minut – Gosti bolje otvorili meč. Edo Murić postiže prve poene za Partizan.
1. minut – Utakmica je počela. Pun "Pionir". Oko 7.000 navijača bodre crno-bele.