Liverpul i Aston Vila drže korak

0

Fudbaleri Čelsija pobedili su Barnli rezultatom 2:1 u poslednjem subotnjem meču 24. kola Premijer lige. Nikolas Anjelka doveo je "plavce" u vođstvo u 27. minutu, ali je Stiven Flečer izjednačio u 50. pošto je vešto predriblao Aleksa i matirao Čeha na golu. Ipak, trijumf Čelsiju doneo je kapiten tima Džon Teri u 82. minutu nakon kornera.

Čelsi sada ima 54 boda na vrhu tabele, četiri više od Mančester junajteda, a pet od Arsenala.

Liverpul je na svom "Enfild Roudu" pobedio ekipu Boltona rezultatom 2:0. Golove za "crvene" postigli su Kajt u 37. i Insua u 70. minutu meča. Izabranici Rafe Beniteza ovom pobedom zadržali su korak sa ekipama koje se bore za četvrtu poziciju, koja neredne sezone vodi u Ligu šampiona, pošto je Totenhem odigrao samo 1:1 na gostovanju Birmingemu.

Iako su "pevci" vodili golom Džermejna Defoa od 69. minuta, domaćin je uspeo u poslednjim trenucima meča da izjednači preko Ridžvela. Ekipa sa "Vajt Hart Lejna" je tako zadržala jedan bod prednosti u odnosu na Liverpul, odnosno dva boda u odnosu na Aston Vilu, koja je pobedila na gostovanju Fulamu sa 0:2.

Oba gola postigao je reprezentativac Engleske Gabrijel Agbonlahor pred kraj prvog dela meča u 40. i 44. minutu.

Srpski reprezentativac Vladimir Stojković nije imao sreće na susretu sa Evertonom, pošto je primio gol samo šest minuta pre kraja. Defanzivci Vigana su ostavili Australijanca Tima Kehila samog na nekoliko metara od gola, pa mu nije bilo teško da iskoristi odličan centaršut i donese pobedu svojoj ekipi. Everton je već devet mečeva bez poraza, što je njihov najbolji skor još od marta 2008. godine.

Prema izveštajima engleskih medija, Stojković je u prvom poluvremenu imao nekoliko dobrih intervencija, ali to nije bilo dovoljno da Vigan ostane ne poražen.

Ekipa sa JJB stadiona je u 22 meča ove sezone primila 47 golova, dva više nego cele prošle sezone. Srpski golman je primio pet golova na tri odigrana meča.

Vest Hem i Blekburn su na "Apton Parku" odigrali meč bez golova, a bodove su podelili i ekipe Hal Sitija i Vulvsa rezultatom 2:2. Dva puta je domaćin imao prednost od po jednog gola preko Venegora of Heselinka i Hanta, ali su Gardner i Džarvis uspevali svojim pogocima da poravnaju rezultat i izbore bod. U ekipi Vulvsa nije bilo srpskog reprezentativca Nenada Milijaša.