LŠ: Runi “oladio” Milan, Real ispao

0

Na "Old Trafordu" Mančester junajted je deklasirao Milan 4:0 i ukupnim rezultatom od 7:2 ispratio je "rosonere" iz elitnog evropskog takmičenja.

Fantastičan je ponovo bio Vejn Runi, koji je posle dva gola u Milanu, postigao dva gola i na "Teatru snova". Engleski reprezentativac je zaključno sa pogocima u 13. i 46. minutu, ukupno postigao 30 golova u svim takmičenjima, a u večerašnjem meču na listi strelaca pridružili su mu se Park u 59. i Flečer u 88. minutu, čime su "đavoli" potpuno ponizili italijanski tim.

Nekadašnji igrač Junajteda Dejvid Bekam u igru je ušao u drugom poluvremenu, a iako u dresu Milana, dobio je ovacije celog stadiona na kojem je nastupao do 2003. godine. U veoma lošem izdanju milanske ekipe, reprezentativac Engleske je uspeo da "opali" volej sa 20-tak metara, što je bio jedan od najboljih poteza gostiju tokom celog meča.

Fudbaleri Liona eliminisali su Real Madrid u osmini finala Lige šampiona, pošto je u revanšu u Madridu rezultat glasio 1:1. "Kraljevski klub" je tako šesti put za redom završio takmičenje u osmini finala Lige šampiona.

Lion je u Madrid stigao sa prednošću od 1:0 iz prvog meča. Međutim, Kristijano Ronaldo je već u 6. minutu anulirao prednost francuske ekipe postigavši vodeći gol za svoju ekipu kroz noge golmanu Liona Hugu Lorisu – 1:0. Do kraja poluvremena Real, pre svih Gonzalo Iguain, imao je nekoliko šansi da već tada reši pitanje plasmana u dalju rundu, ali stativa i golman Loris su sprečili ubedljivije vođstvo "kraljevskog kluba".

U drugom poluvremenu Lion je zaigrao znatno angažovanije, bolje u odnosu na prvi deo meča i ta hrabrija igra se isplatila. Nakon sjajne akcije Lisandra Lopeza i Miralema Pjanića, bosanski reprezentativac postiže izjednačujući gol u 75. minutu za potpuni šok na "Santijago Bernbeuu" – 1:1. Od tog trenutka i publika je okrenula leđa timu u belim dresovima, a gosti su mogli i do pobede, ali je u poslednjiim trenucima meča Lisandro promašio zicer u situaciji "jedan na jedan" sa Ikerom Kasiljasom.