Tanjug/AP
Levandovski je postigao jedini gol za Bajern

Fudbaleri Majnca pobedili su danas na svom terenu ekipu Bajerna sa 2:1, u meču 31. kola Bundeslige.

Majnc je sprečio minhenski tim da stgine do devete uzastopne titulu šampiona.

Majnc je poveo već u trećem minutu golom Džonatana Burkardta, a na 2:0 povisio je Robin Kvajson u 37. minutu. Konačan rezultat postavio je Robert Levandovski u poslednjim trenucima meča.

Bajern je eventualnom pobedom mogao da osvoji devetu uzastopnu titulu. Bavarci već sutra mogu da overe titulu u slučaju “kiksa” Lajpciga protiv Štutgarta.

Na tabeli Bundeslige Bajern je prvi sa 71 bodom, 10 više od Lajpciga.

Borusija Dormtund je u gostima pobedila Volfsburg sa 2:0, a strelac oba gola bio je Erling Holand u 12. i 68. minutu.

Union Berlin je na svom terenu pobedio Verder sa 3:1. Het-trik je postigao Joel Pohjanpalo, golovima u 50. 53. i 67. minutu. Jedini gol za Verder postigao je Teodor Gebre Selasije u 82. minutu.

Frajburg i Hofenhajm odigrali su 1:1. Gosti su poveli golom Andreja Kramarića u 40. minutu, a bod Frajburgu doneo je Vinčenco Grifo iz penala u 81. minutu.