Mega Jokić za pobedu nad MZT-om, tesan poraz Metalca u Podgorici

0

Najperspektivniji srpski centar: Nikola Jokić

Jokić je utakmicu završio s ukupnim indeksom korisnosti od 44. Nenad Miljenović je trijumfu u Sremskoj Mitrovici doprineo sa 26 poena i deset asistencija.

MZT je predvodio Marko Simonovski sa 28 poena. Mega je dva minuta pre kraja vodila 84:72, ali je MZT u finišu uspeo da napravi seriju 12:0 i izjednači, a možda i da povede, ali je Giorgi Cincadze promašio drugo slobodno bacanje.

Mega u dodatnih pet minuta nije, međutim, dozvolila iznenađenje i zabeležila je prvi trijumf u sezoni.

Igokea je porazom otpočela ovosezonsko izdanje regionalnog takmičenja, pošto je izgubila u Zadru 68:61 (17:13, 12:16, 24:12, 15:20). Prelomna je bila treća deonica, koju je domaćin rešio sa 12 poena viška i stekao pristojnu zalihu.

Najefikasniji u redovima Igokee bio je Nikola Dragović sa 12 poena, Mladen Jeremić je dodao devet, Branko Jorović osam, a Đorđe Drenovac šest poena.

Metalac je na debiju u ABA ligi pretrpeo tesan poraz u "Morači" 65:61 (17:12, 17:26, 12:12, 19:11). Valjevci su tokom čitavog meča bili u egalu sa jednim od kandidata za trofej i predstavili se u sjajnom svetlu.

Najefikasniji u redovima Metalca Dušan Kutlešić sa 14 poena, Nikola Jevtović je dodao 11, a Bojan Bakić je zabeležio deset poena.