Milan propustio priliku za liderskom pozicijom

0

Fudbaleri Milana i Napolija igrali su danas bez pobednika 1:1 u meču 29. kola Serije A. Gosti su poveli golom Kampanjara u 13, a izjednačio je Pipo Inzagi u 26. minutu meča.

Ekipa Milana je osvajanjem samo jednog boda na svom "San Siru" propustila šansu da po prvi put od početka šampionata svrgne Inter i zauzme vodeću poziciju italijanskog prvenstva. Ovako, "neroazuri" su ostali na drugom mestu sa 59 bodova, jednim manje od aktuelnog šampiona Intera, koji je u subotu odigrao nerešeno u Palermu 1:1.

Fudbaleri Kjeva i Katanije takođe su odigrali nerešeno 1:1. Domaćin u Veroni prvi je došao u vođstvo u 64. minutu pogotkom Pelisijea, a izjednačenje ekipi trenera Siniše Mihajlovića doneo je Maksi Lopez u 74. minutu iz penala.

Katanija je ovim bodom došla do 32 poena, sedam više od ekipa koje su u zoni ispadanja, pa timu sa Sicilije ostaje da do kraja šampionata skupi još osam poena, jer kota od 40 bodova bi trebala da joj garantuje opstanak.

Inače, ove sedmice kladionice po Italiji smanjile su kvotu na remi u Kjevu, pa se za jedan evro na nerešen rezultat moglo zaraditi samo 2,2 umesto uobičajenih 3 evra.

"To su gluposti igrali smo na pobedu kao i uvek. Ne kažem da nisam zadovovoljan bodom, ali smo želeli sva tri. Nismo uspeli u nameri da budemo opasniji u finišu", rekao je srpski trener.

Novi veoma bolan poraz doživela je ekipa Juventusa koja je nakon ispadanja iz Lige šampiona, a onda i Lige Evrope, polako ispustila konce i u domaćem šampionatu, jer je izgubila meč u Đenovi od ekipe Sampdorije sa 1:0. "Stara dama" je golom Kazana u 76. minutu potisnuta na šestu poziciju, i to upravo od tima domaćina.

Atalanta je na svom terenu ubedljivo savladala Livorno sa 3:0, golovima Padoina u 13, Čevantona u 50. i Pinta u 54. minutu, dok je Lacio u gostima nadigrao Kaljari sa 0:2. Za rimski klubu u listu strelaca upisali su se Roki u četvrtom i Flokari u 37. minutu.

Sijena je na svom terenu pogotkom Laronda u 10. minutu savladala Bolonju sa 1:0, dok su Bari i Parma odigrali nerešeno 1:1. Gosti su poveli golom Zenonija u 36. minutu, a izjednačio je Maiselo u 85.

Fiorentina je sinoć pobedila Đenovu 3:0, a Roma je het-trikom Mirka Vučinića savladala ekipu Udinezea sa 4:2.