NHL: Rendžersi i Čikago u finalu konferencija!

0

Slavlje hokejaša Njujork Rendžersa

Njujork Rendžersi su pravi junaci dosadašnje faze plej-ofa. Lundkvist i društvo gubili su sa 3-1 u polufinalnoj seriji od Pitsburga, ali su upisali tri uzastopna trijumfa i plasirali se u finale Istočne konferencije! Gosti iz Njujorka poveli su u majstorici golom Brajana Bojla u šestom minutu. Pitsburg je na radost navijača uspeo da izjednači u petom minutu druge trećine, kad je mrežu rivala pogodio Jusi Jokinen. Pobedu Rendžersima damo dva minuta kasnije obezbedio je Bred Ričards. Do kraja utakmice domaćin je imao mnogo prilika za postizanje gola, ali je blistao Henrik Lundkvist sa čak 36 odbrana. Njujork Rendžers u finalu Istočne koneferencije čeka pobednika majstorice između Bostona i Montreala.

Čikago je slavio sa 2:1 u Minesoti i tako pobedio u seriji – 4-2. Poveli su Blekhoksi golom Krisa Verstiga, a izjednačenje Minesoti doneo je Erik Hola. Utakmica je u regularnom toku završena bez pobednika, da bi trijumf Čikagu doneo Patrik Kejn u desetom minutu produžetka. Čikago će u finalu Zapadne konferencije igrati protiv boljeg iz duela Anahajma i Los Anđelasa. Anahajm vodi u seriji sa 3-2.