Reprezentacija Nigerije neće igrati na Svetskom prvenstvu (prvi put posle 2006. godine) što nije lako palo navijačima u Abudži, koji su nakon odlučujućeg meča sa Ganom demolirali stadion.

Nigerija je na svom terenu u Abudži, pred oko 60.000 navijača, odigrala nerešeno sa Ganom 1:1, pa su gosti, zbog gola na protivničkom terenu (posle 0:0 u prvom meču) izborili plasman na Mundijal.

Odmah nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, navijači su utrčali na teren i krenuli da lome sve što im se našlo na putu.

Obezbeđenje i policija su sporo i loše reagovali, pa su fudbaleri oba tima u poslednjem trenutku pobegli u tunel pred besnom ruljom.

Policija je, kada je konačno reagovala, koristila suzavac i silu kako bi obuzdala navijače.

Navijači u prestonici Nigerije su očekivali, posle 0:0 na gostujućem terenu, da njihova selekcija pobedi i overi plasman na Mundijal.

Međutim, meč je počeo loše po njih, pošto je Tomas Parti doneo gostima prednost već u desetom minutu.

Nigerijci su krenuli u ofanzivu, pa su brzo izjednačili – posle 12 minuta, kada je mrežu zatresao Trust Ekong.

Ipak, uprkos brojnim napadima i ofanzivi Nigerije, gosti su se do kraja odbranili i izborili kartu za Katar.

Nigerija će propustiti najveću svetsku smotru fudbala, prvi put od 2006. godine, dok će Gana zaigrati na Mundijalu nakon što je “preskočila” turnir u Rusiji 2018. godine.