Nove muke Zidana: Real poražen od Levantea, Atletiko sve bliži tituli

Vesti online
0
Zinedin Zidan

Fudbaleri Real Madrida poraženi su od Levantea 2:1 u meču 21. kola La Lige, što je Kraljevićima ukupno četvrti poraz ove sezone.

Tim iz Madrida sada ima sedam bodova manje od vodećeg gradskog rivala, Atletika, koji ima i dva meča manje.

Sve je za Real krenulo naopako veoma rano, već u osmom minutu. Bila je to klasična kontra gostiju, Leon je izbio oči u oči sa golmanom, fauliran je sa leđa i sudija je pokazao crveni karton Ederu Militau.

Bez obzira na to, Real je četiri minuta kasnije uspeo da dođe do prednosti. Toni Kros je poslao sjajnu dugu loptu, Asensio je izbio pred gol gostiju i zatresao mrežu Levantea za 1:0.

Levante je izjednačio u 32. minutu. Posle centaršuta sa desne strane, lopta je došla na drugu stativu do Moralesa koji je sjajno zahvatio i zatresao mrežu Reala.

Imali su gosti u 64. minutu priliku da iz penala povedu, ali Marti Rođer niije bio uspešan sa bele tačke, tačnije Kurtoa je odbranio njegov udarac.

Što mu nije uspelo tada, jeste u 78. minutu. Posle akcije sa desne strane, Bardi je odlično pronašao Rođera koji ovog puta ne greši, preciznim udarcem sa desetam metara savladao je Kurtou za veliko slavlje gostiju, 1:2.