Vesti
Asistent i strelac: Miler i Piterson

Beli orlovi iz Boniriga su posle lošeg starta sezone zabeležili dve prvenstvene pobede za samo četiri dana i sa dna tabele se ekspresno uključili u društvo vodećih ekipa Prve lige Novog Južnog Velsa (nekadašnja NPL2).

Pošto su u subotu uveče pobedili Hils Junajted sa 1:0 (strelac Gotije u 74. minutu), proteklog utorka su u zaostaloj utakmici trećeg kola očitali fudbalsku lekciju ekipi Hakoa Sitija – 3:0 (1:0).

Na terenu u Bonirigu od prvog do poslednjeg minuta meča viđena je potpuna dominacija Belih orlova. Odbrana Hakoe se povijala pred naletima raspoloženih domaćina, a prvi put je kapitulirala u 20. minutu kada je Amauri Gotije vešto krunisao sjajnu solo akciju i centaršut Asmira Kadrića.

Rezultat se nije menjao do početka drugog poluvremena, kada je na scenu stupio iskusni golgeter Eron Piterson. Najpre je u 53. minutu viđena sjajna timska akcija Orlova i perfektan pas kapitena Reja Milera koji Piterson pretvara u 2:0.

Samo šest minuta kasnije, sličnu akciju ponovo je golom završio centarfor Boniriga, ovaj put na pas rezerviste Džoša Karanca.

Mogao je Piterson i do het-trika, ali je idealnu asistenciju Kadrića uspeo da sa samo metar udaljenosti pošalje preko gola.

U narednom kolu, u subotu 9. aprila od 19.30, Orlovi igraju u gostima protiv NWS Spirita.