Košarkaši Partizana u 23. kolu ABA lige pobedili su Igokeu u dvorani “Aleksandar Nikolić” rezultatom 83:70.

Crno-beli su zabeležili šesti uzastopni trijumf u regionalnom takmičenju i sa učinkom 19-3 i praktično obezbedili najmanje drugu poziciju pred plej-of. Gosti iz Laktaša su prekinuli seriju od tri pobede i imaju skor 12-10.

Ekipa Dragana Bajića bolje je počela meč u srpskoj prestonici i u finišu prve četvrtine imala je osam poena prednosti (20:12). Ipak, crno-beli su zaigrali znatno agresivnije i skoncentrisanije početkom druge deonice i serijom 24:0 preokrenuli su rezultat na 32:24.

Trojkom raspoloženog Kevina Pantera domaći tim je na poluvreme otišao sa dvocifrenim plusom – 39:28.

Panter je vezao šest poena u uvodnim trenucima drugog dela meča i u 22. minutu svom timu je doneo maksimalnih 21 poen viška – 49:28.

Partizan je dvocifreno vođstvo održavao sve do četiri i po minuta pre kraja (71:63), ali Igokea nije mogla da uhvati priključak i ozbiljnije zapreti rivalu.

Panter je bio najefikasniji sa 20 poena (5/6 za dva, 3/8 za tri) uz po 2 skoka i asistencije, Zek Ledej je upisao 15 poena, 11 skokova i 3 asistencije, a Balša Korpivica i Jam Jadar (6as) po 10. Interesantno je da su Beograđani za dva poena šutirali 72.7 odsto (24/33).

U poraženom timu Antabija Voker je imao 19 poena i 5 skokova, Nikola Tanasković 16, Dešon Stivens 13, a Džejms Robinson 7 poena i 8 asistencija.

Partizan u sledećem kolu gostuje Cedevita Olimpiji, a pe toga u 16. rundi Evrokupa u Poljskoj igra sa Slaskom. Igokea narednog vikenda dočekuje Derbi Studentski Centar.