KK Partizan

Košarkaši Partizana savladali su Mladost rezultatom 70:50 na startu plej-ofa KLS.

Po prvi put završnica srpskog košarkaškog šampionata igraće se bez ligaškog dela, a razlog tome je nedostatak termina usled kasnog završetka ABA lige.

Partizan je svoj prvi meč igrao protiv Mladosti od 18 časova i slavio prilično ubedljivo, 70:50.

Nije ta pobeda baš bila lagana kako rezultat govori. Partizan se prilično mučio u prvom poluvremenu, a i u dobrom delom drugog.

Mladost je svoju prvu prednost imala u prvoj četvrtini, kada je posle prve trojke došla do vođstva 7:6 i oni su jako dugo stajali na samo jednom pogođenom šutu za tri poena.

Partizan je dodao gas i prvu deonicu dobio sa 21:14, a ubrzo je ta prednost iznosila 32:19, da bi Mladost to istopila na samo 6 razlike i na kraju je stajalo 32:26 pred početak trećeg perioda.

Taj deo meča Mladost otvara trojkom, pa nam sledi festival promašaja. U periodu od kraja treće do sredine četvrte četvrtine je Partizan osam minuta bio bez koša i onda uspeo da pregazi goste u finišu utakmice.

U subotu od 18 sati se igra meč broj dva. Najefikasniji je bio Janković sa 17 poena, 15 je imao Miletić, a po 14 Veličković i Dangubić.

Na drugoj strani, Gombo i Belić po 13 poena.