Gordić u akciji

Košarkaši Partizana savladali su Cedevita Olimpiju rezultatom 86:77 u derbi meču 4. kola regionalne ABA lige.

Partizan posle ovog trijumfa ima skor od dve pobede i dva poraza.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kodi Miler-Mekintajer sa 17 poena, dok je Tomas dodao 13.

U redovima gostiju istakao se Jaka Blažič isa 24 poena.

Meč je počeo poenima Blažiča, nakon čega je Partizan odgovorio serijom 6:0, ali je Cedevita Olimpija iskoristila i povela sa 13:8. Gosti su prvu četvrtinu dobili 19:16.

Trojkom Veličkovića počela je druga četvrtina (19:19), nakon čega su crno-beli držali minimalnu prednost do finiša prvog poluvremena, a gosti su ipak prvih 20 minuta dobili 40:38.

Neizvesno je bilo i u drugom poluvremenu, ekipe su igrale u serijama i nijedna nije uspevala da se odlepi i prelomi meč sve do sredine poslednje deonice.

Cedevita Olimpija je pet minuta pre kraja meča imala prednost 72:68, nakon čega je usledila serija Partizana 16:0 koja je počela sa dve vezane trojke Pejdža i završila se trojkom Dangubića 84:72.