Fudbalska reprezentacija Srbije do 21 godine pobedila je Bugarsku sa minimalnih 1:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Srbija je zabeležila prvu pobedu u kvalifikacijama, posle remija sa Letonijom i poraza od Rusije.

Pobedu na debiju zabeležio je novi selektor Ilija Stolica, koji je na klupi zamenio Nenada “Neška” Milovanovića.

“Orlići” su loše igrali u prvom poluvremenu i za tih 45 minuta šutnuli samo jednom ka golu protivnika, van njegovog okvira.

U nastavku viđeno je čak 11 šuteva ka golu Bugara, ali je metu bilo izuzetno teško pronaći.

Ipak, u 87. minutu se za pobedu Srbije pobrinuo Filip Stuparević, igrač koji je prošle godine prešao u Votford iz Voždovca.

On je iskoristio asistenciju Njegoša Petrovića i matirao golmana Naumova za prvu pobedu svoje reprezentacije, koja u narednom kolu, za četiri dana, dočekuje lidera grupa Poljsku.