Povreda i Federer jači od Đokovića!

0

Novak Đoković

Povreda je bila jača od Novaka Đokovića! Sa bandažiranim zglobom srpski teniser je bio na pragu osvajanja prvog seta, vodio je sa 5:4 i imao 40:15 na protivnikov servis, ali onog trenutka kad je Federer izjednačio na 5:5, problemi Đokovića su evidentno počeli da se primećuju. Imao je Srbin vođstvo od 40:0 u narednom gemu, ali je Švajcarac uspeo da preokrene rezultat i nakon sigurnog servisa povede u setovima – 7:5.

U drugom setu Đoković praktično i nije igrao. Dobio je jedan gem zahvaljujući servisima, ali se više nije kretao, a bolne grimase otkrivale su da se povreda pogoršava. Federer je sve slabosti rivala znalački iskoristio i obezbedio sebi ulazak u finale, gde će snage odmeriti protiv zemljaka Stanislasa Vavrinke. Nadamo se da će Đoković uspeti da sanira povredu do narednog turnira iz Masters kategorije, u Madridu.