Premijer liga: Petarda Čelsija, Bane paker

0

Beta/AP/N. P.

Dvostruki strelac za Čelsi: Oskar razbio Velšane

Tako su "plavci" pobegli Mančester Sitiju pet bodova, doduše sa utakmicom više. Osim Ivanovića, standardno dobar u četi Žozea Murinja bio je Nemanja Matić.

Konačno je slavio i Mančester Junajted, na gostovanju KPR u Londonu. Mrežu "policajaca" načeo je Belgijanac Maruan Felaini, dok je Vilson u četvrtom minutu sudijske nadokande rešio pitanje pobednika. Liveprul je pobedio u Birmingemu Aston Vile pogocima Borinija i Lamberta. Svih 90 minuta u timu sa "Enfilda" odigrao je Lazar Marković.

Barnli je vodio 2:0, ali je Kristal Palas preokrenuo rezultat, dok je Danac Kristijan Eriksen golom u 89. minutu pobedio Sanderlend.

Rezultati 22. kola: Aston Vila – Liverpul 0:2 (Borini 24, Lambert 79), Barnli  – Kristal Palas 2:3 (Me 12, Ings 16 – Gejl 28, 88, Pončon 48), Lester – Stouk 0:1 (Krkić 63), KPR – Mančester Junajted 0:2 (Felaini 58, Vilson 90+4), Svonsi – Čelsi 0:5 (Oskar 1, 36, Kosta 20, 34, Širle 79), Totenhem – Sanderlend 2:1 (Fertongen 3, Eriksen 89 – Larson 31), Njukasl – Sautempton 1:2 (Gufran 29 – Ela 14, 62).