Rim: Ana Ivanović u polufinalu, sledeća je Serena!

0

Ana Ivanović

Srpska teniserka je tako savladala Špankinju i u njihovom drugom međusobnom duelu. Ivanovićeva je bila staložena iako je bila favorit u ovom meču, nije padala i kada joj nije išlo i zasluženo je izborila plasman u polufinale.

Tamo je čeka Serene Vilijams, koja je savladal Šuai Ženg sa 6:1, 6:3.

Ivanović je dobro počela meč i povela sa 2:0, ali je Suares Navaro vrlo brzo preokrenula rezultat na 4:2. Srpska teniserka se nije predavala i uz mnogo bolju igru vezala je naredna četiri gema, pa je posle 50 minuta igre povela sa 1:0 usetovima.

Drugi set je Ivanović počela greškama, što je Suares Navaro iskoristila i povela sa 3:0, a prednost je zadržala do kraja seta. U narednom setu viđena je velika borba, a obe teniserke su bile sigurne na svoj servis sve do devetog gema. Ivanović je tada uspela da oduzme servis protivnici, koji joj je bio dovoljan za pobedu i plasman u polufinale. Kasnije danas svoj četvrtfinalni meč na turniru u Rimu igra i Jelena
Janković, a protivnica joj je Agnješka Radvanjska.