Rim: Preokret Đokovića za četvrtfinale

0

Novak Đoković

Nemac Filip Kolšrajber je poveo protiv drugog nosioca sa 4:0 u prvom setu i, iako je Novak uspeo da se trgne, ta prednost je njegovom rivalu bila dovoljna da dobije prvi set. Ipak, očigledno je bilo da je igra drugog tenisera sveta u usponu, što je potvrđeno u nastavku meča, pa je Srbin dozvolio protivniku samo tri gema u naredna dva seta, za konačnih 4:6, 6:2, 6:1 posle 96 minuta igre.

To je Novakova četvrta pobeda iz pet duela sa Kolšrajberom.

Protivnik Đokovića u četvrtfinalu biće Španac David Ferer, peti nosilac, sa kojim se sastao 17 puta i ostvario je 11 pobeda.

Ostali parovi četvrtfinala su: Rafael Nadal (Španija, 1. nosilac) – Endi Marej (Velika Britanija, 7), Tomi Has (Nemačka, 15) – Grigor Dimitrov (Bugarska, 12) i Miloš Raonić (Kanada, 8) – Žeremi Šardi (Francuska).