Roberts preboleo “grip”, pa postigao dva gola

0

U 12. kolu engleske Premijer lige Aston Vila je ubedljivo savladala Bolton rezultatom 5:1, čime je izbila na peto mesto. Ekipa menadžera Martina O’Nila od početka meča na Vila Parku imala je inicijativu, što je rezultiralo brzim golom Ešlija Janga u 5. minutu, dok je vođstvo duplirao Gabrijel Agbonlahor u 43. minutu. Na odmor se otišlo rezultatom 2:1, jer je Elmander smanjio u 45, ali je domaćin u nastavku golovima Kerjua, Milnera i Kueljara deklasirao tim sa "Riboka".

Veoma zanimljiv meč viđen je u Mančesteru, gde je domaći Siti izborio samo remi protiv Barnlija 3:3. Gosti su vodili sa 0:2, ali su fudbaleri koje vodi menadžer Mark Hjuz napravili potpuni preokret za samo 15 minuta golovima Rajt-Filipsa, Turea i Belamija. Ipak, bodovni plen je podeljen, pošto je u 87. minutu precizan bio Kevin Mekdonald, pa je Siti zabeležio i peti uzastopni remi.

Još jedan preokret viđen je na Ivud Parku, gde je domaći Blekburn gubio od Portmsuta na poluvremu golom O’Hare iz 15. minuta, da bi u nastavku Džejson Roberts koji se uspešno oporavio od svinjskog gripa, sa dva gola i kapiten Nelsen sa jednim, postavili konačan rezultat 3:1. Roversi su sa nova tri boda pobegli iz zone ispadanja.

Totenhem je pogocima Robija Kina i Toma Hadlestouna pobedio Sanderlend na svom Vajt Hart Lejnu 2:0, dok je Arsenal savladao domaći Vulverhempton rezultatom 1:4. "Tobdžije" su ovim trijumfom stigli na deobu druge pozicije sa 25 bodova.

Derbi 12. kola na rasporedu je u nedelju od 17 časova, kada na "Stamford Bridžu" igraju dva prvoplasirana tima Čelsi i Mančester Junajted.