Rodik i Berdih u finalu Majamija

0

Rodik, koji je na turniru postavljen za šestog nosioca, pobedio je u polufinalu četvrtog "kosturaša" Rafaela Nadal rezultatom 4:6, 6:3, 6:3. Berdih je noćas u polufinalu savladao Švedjanina Robina Soderlinga rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:2.

Nadal je posle velike borbe dobio prvi set rezultatom 6:4. Medjutim, Rodik je već na početku drugog seta zaigrao angažovanije i uspeo da izjednači na 1:1, pošto je ovaj deo meča dobio sa 6:3 u gemovima. Amerikanac je nastavio sa dobrom igrom i u trećem setu, koji je osvojio identičnim rezultatom – 6:3.

Rodik i Berdih odigrali su sedam međusobnih duela u karijeri, a Rodik vodi 5:2 u pobedama. Rodik je trenutno na osmom mestu ATP liste. U karijeri je osvojio 28 titula, a jednu ove sezone. Čeh je 20. teniser sveta, a u karijeri je osvojio pet ATP trofeja.

Pobednik turnira u Majamiju osvojiće novčanu nagradu od 605.500 dolara i 1.000 poena za ATP listu, dok će poraženom pripasti 295.500 dolara i 600 bodova za svetsku rang listu.

ATP turnir u Majamiju igra se za nagradni fond od 3.645.000 dolara.