Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedom je započela kvaliikacije za Evropsko prvenstvo koje će u decembru 2020. godine biti odigrano u Danskoj i Norveškoj.

Srpkinje su u Kraljevu bile ubedljive protiv Švajcarske i slavile sa 35:23 pred oko 2.500 gledalaca u SC „Ribnica“.

Gošće su posle četiri minuta vodile sa 2:0, u 8. minutu je bilo 2:2, a onda je Srbija za sledečih 8 minuta napravila seriju od 8:0 i već tada rešila sve dileme oko pobednika.

Najefikasnija u našoj reprezentaciji bila je Slađana Pop-Lazić sa 7 golova, Radojević je postigla 5, Lavko 4, a Radosavljević, Liščević i Graovac po tri gola. Kod Švajcarske Hodel i Frej su bile bolje od ostalih sa po pet golova.
Sledeću utakmicu u kvaliikacijama Srbija će odigrati u nedelju od 17 časova u gostima protiv Slovačke.