Šaćiri odveo Švajcarce u osminu finala

0
Karim Benzema pored dvojice Ekvadoraca i golmana Domingeza

Francuzi se nisu mnogo oznojili. Igrali su tako da otaljaju posao, dok Ekvadorci nisu imali snage ni kvaliteta da ostvare trijumf sa kojim bi izborili plasman u osminu finala. Južnoamerička selekcija je skoro celo poluvreme igrala sa desetoricom, jer je zbog oštrog starta nad Dinjom u 50. minutu isključen Antonio Valensija.

90+4. minut – Kraj utakmice. Bez golova na Marakani.
90+2. minut – Ni Olivije Žiru nije uspeo da savlada Domingeza.
88. minut – Remi ima šansu za "trikolore", ali je Doimingez još jednom sjajno intervenisao.
85. minut – Dupli pas su razmenili Žiru i Benzema, ali Benzema pogađa golmana Domingeza.
83. minut – Novi napad Ekvadoraca, ali Loris ne da Ekvadoru da povede.
81. minut – Arojo je imao šansu za Ekvador, ali očajan šut Ekvadorca.
79. minut – Solo prodor Benzeme, ali slab udaraca najboljeg strelca Francuske.
74.minut – Velika šansa za Pola Pogbu, ali je neprecizan mladi Francuz.
69. minut – Arojo šutira sa 40 metara, ali nema opasnosti po Lorisa.
63. minut – Sisoko je oprobao šut sa 25 metara, ali lopta je završila daleko iznad gola.
57. minut – Ekvador preti i sa desetoricom, ali je ponovo Montero bio loš u završnici.
54. minut – Montero je imao priliku za Ekvador, ali nema gola.
50. minut – Povrđen je Dinj posle oštrog starta Antonija Valensije. Crveni karton je dobio Antonio Valensija. Osmi crveni karton na šampionatu.
47. minut – Bakari Sanja pogađa stativu, najbolja šansa za "trikolore".
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut – Kraj prvog poluvremena.
44. minut – Karim Benzema je šutiroa sa 20 metara, ali je Domingez lako odbranio.
41. minut – Eden Valensija ima veliku šansu za Ekvador, ali Loris brani.
38. minut – Pogba glavom šutira, ali je Domingez izbacio loptu u korner. Ostaje 0:0.
35. minut – Pokušavaju Ekvadorci protiv nezainteresovanih Francuza, ali jalovi napadi Valensije i drugova.
27. minut – Greška golmana Ekvadora, ali Benzema nije uspeo glavom da ubaci loptu u praznu mrežu.
20. minut – Prvi opasan napad Ekvadora, ali Ener Valensija nije uspeo da prevari defanzivce "trikolora".
18. minut – Povređen je najbolji igrač Ekvadora Ener Valensija.
15. minut – Sisoko lepo šutira sa 16 metara, ali je Domingez bio siguran.
10. minut – Nema uzbuđenja na Marakani. Francuska ima veći posed lopte, ali zasad nema opasnosti po gol Domingeza.
4. minut – Francuzi napadaju od prvog sudijskog zvižduka.
1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI

EKVADOR: Domingez, Paredes, Guagaua, Erazo, Ejovi, Noboa, Minda, Montero (od 63. Ibara), A. Valensija, Arojo, E. Valensija.

FRANCUSKA: Loris, Sanja, Sako, Košćelni, Dinj, Šnederlin, Matuidi (od 68. Žiru), Pogba, Grizman, Benzema, Sisoko.

Džerdan Šaćiri, strelac tri gola za Švajcarsku protiv Hondurasa, u zagrljaju saigrača

U drugom susretu, Švajcarci su lako izašli na kraj sa Hondurasom, a junak meča je trostruki strelac Džerdan Šaćiri.

90+2. minut – Kraj utakmice – 3:0 za Švajcarsku. Sva tri gola delo je Džerdana Šaćirija.
71. minut  – GOOOL – Het-trik Džerdana Šaćirija. Opet je asistirao Drmić.
63. minut – Bekeles je imao priliku za Honduras, ali njegov šut završio je daleko iznad gola.
40. minut – Napadač Hondurasa Kostli se povredio, pa je morao da napusti teren.
31. minut – GOOOL – Vodi Švajcarska 2:0. Strelac je opet Šaćiri. Asistent je Drmić.
22. minut – Šansa za Honduras, ali Bekeles je promašio zicer.
21. minut – Novi pokušaj Šaćirija, ali je neprecizan naturalizovani Švajcarac.
17. minut – Šaćiri je izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali je Valadares odbranio.
6. minut – GOOOOL – Džerdan Šaćiri solo prodorom dovodi Švajcarce u vođstvo. Sjajan šut veziste Bajerna sa 20 metara, nemoćan je Valadares.
3. minut – Šaćiri je imao sjajnu šansu za Švajcarsku, ali je Valadares odbranio njegov šut.

SASTAVI

HONDURAS: Valadares, Bekeles, Bernardez, Figeroa, J. Garsija, O. Garsija, Klaros, Espinoza, Palasios, Kostli, Bengston.

ŠVAJCARSKA: Benaljo, Lihtštajner, Đuru, Šar, Rodrigez, Ilner, Behrami, Mehmedi, Šaćiri, Čaka, Drmić.