Kako igraju u Premijer ligi, fudbaleri Arsenala su nastavili i u Liga Kupu gde su na svom terenu poraženi u četvrtfinalu od Mančester Sitija rezultatom 4:1 (1:1)!

Iako je posle gola Gabrijela Žesusa u 3. minutu već mirisalo na katastrofu, nije baš tako izgledalo posle prvih 45 minuta i gola koji je Aleksandr Lakazet dao u 31. minutu.

Međutim, prelomni trenutak meča dogodio se u 54. minutu kada je Marez iz slobodnog udarca “naplatio” grešku rezervnog golmana Tobdžija Runarsona. Tukao je Alžirac jako u njegovu stranu, a ovom je lopta prošla kroz ruke.

Već posle pet minuta na semaforu je stajalo 3:1 za Siti – strelac je bio Fil Foden. Ipak, britanski mediji javljaju da bi ovaj gol bio poništen da u Liga Kupu postoji VAR. Navodno je vezista Građana bio u ofsajdu.

Konačan rezultat postavio je Laport u 73. minutu, na asistenciju Fodena, i Siti se tako u polufinalu priključio Brentfordu koji je nešto ranije savladao Njukasl sa 1:0 golom Dasilve u 66. minutu.

Stouk – Totenhem i Everton – Mančester junajted svoje utakmice odigraće u sredu.