EPA/Tibor Illyes

Rukometaši Hrvatske su poraženi od Francuske u meču prvog kola grupe C Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj rezultatom 27:22, čime su došli u situaciju da im dalja sudbina na turniru direktno zavisi od utakmice protiv Srbije.

Od samog početka Francuska je krenula silovito, nakon 4:1 došli su do 7:2, ali je Hrvatska u narednim minutima uspela da se vrati u meč.

Serijom od 4-1 uspeli su da dođu na dva gola minusa (10:8), što je bila i razlika na kraju prvog poluvremena.

U drugom delu igralo se uglavnom gol za gol sve do rezultata 21:19 za Francusku, kada su “galski petlovi” napravili seriju od četiri data gola i jedan primljen, poveli 25:20, čime su praktično i prelomili susret.

Hrvatska je uspela da smanji, ali ne i da dođe do preokreta, pa posle prvog kola Hrvatska zauzima treće mesto na tabeli.

Ovo znači i da će Hrvatska u subotu od 20.30 protiv Srbije igrati za opstanak na turniru. Trijumf ekipe Tonija Đerone, koja je bila ubedljiva protiv Ukrajine 31:23, bi značio i kraj takmičenja za “vatrene”.

Nema sumnje, očekuje nas pravi spektakl i poslastica za sve ljubitelje ovog sporta.