FK Vest Hem

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Njukasl u gostima sa 4:2 u 1. kolu Premijer lige.

Na Sent Džejms parku, Vest Hem je gubio u dva navrata, ali su na kraju uspeli da upišu važan trijumf.

Kalum Vilson je doveo Svrake u vođstvo već u petom minutu, posle odličnog prodora i centaršuta Alana Sen Maksimena. Njukasl je vodio samo do 18.  minuta kada je Aron Kresvel iskoristio dodavanje Pabla Fornalsa i izjednačio.

Uspeo je Njukasl, ipak, do poluvremena da ponovo zatrese mrežu gostiju iz Londona. Učinio je to Džejkob Marfi u 40. minutu.

Delovalo je tada da bi tim Stiva Brusa mogao do slavlja pred svojim navijačima, međutim, usledilo je furioznih 15 minuta sastava Dejvida Mojsa.

Najpre je Said Benrama u 53. izjednačio rezultat, zatim je Tomaš Souček u 63. doneo preokret, na odbitak iz promašenog penala Majkla Antonija, da bi se na kraju i Antonio upisao u strelce. U 66. minutu je krunisao dobru asistenciju Benrame i snažnim udarcem postavio konačan rezultat.