Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo u košarci pošto je pobedila domaćina Gruziju 92:66 u okviru 3. FIBA kvalifikacionog prozora.

Pre ovog meča Srbije je bil potrebna jedna pobeda iz dva meča sa Gruzijom i Švajcarskom pa će tako izabranici Igora Kokoškova poslednji kvalifikacioni meč igrati bez rezultatskog značaja.

Od samog starta meča Srbija je nametnula svoj ritam i došla do vođstva. Tokom prvog poluvremena odbrana je funkcionisala dok je bilo problema u napadu pa je tako prednost na poluvremenu iznosila svega 6 poena, 37:31.

U nastavku, trener Milojević, koji je na ovom meču menjao selektora Kokoškova, insistirao je da se gra dodatno ubrza. Tako je drugo poluvreme otvoreno trojkama Anđušića i Jaramaza, pa je prednost dodatno rasla do kraja meča.

Pobeda Srbije se nije dovodila u pitanje, naročito jer je i šut tokom drugog poluvremena odlično funkcionisao.

Na meču se posebno istakao košarkaš Mega Sokerbeta Filip Petrušev koji je bio najefikasniji sa 27 poena.

Da podsetimo, poslednji meč u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Srbija igra protiv Švajcarske u nedelju od 13 sati.