Srpski dubl osvojio trofej u Beogradu: Krunić i Stojanović prepustile dva gema rivalkama

0
Aleksandra Krunić i Nina Stojanović

Srpske teniserke Nina Stojanović i Aleksandra Krunić osvojile su danas titulu na WTA turniru u Beogradu u konkurenciji dublova.

One su u finalu pobedile belgijski dubl Grit Minen i Alison van Ejtvank posle dva seta, 6:0, 6:2.

Meč je trajao svega sat i tri minuta. U prvom setu, srpske teniserke su realizovale sve tri brejk lopte koje su im se ukazale na servis protivnica. Na svoj nisu imale nikakvih problema, pa su Belgijanke imale ozbiljnu glavobolju.

U drugom setu, Minen i Van Ujtvank su počele nešto bolje, držale su se uvodnih pet gemova, čak su imale tri brejk lopte na servis Stojanović i Krunić, ali kada to nisu iskoristile, naše devojke su uzvratile na fantastičan način. Dva puta su do kraja oduzele servis protivnicama i ponovo su to činile iz prvog pokušaja. Sveukupno, imale su 5/6 kada je u pitanju realizacija takvih šansi na ovom meču.

Da podsetimo, u singlu, Krunić je napustila takmičenje već u kvalifikacijama porazom od Reka-Luke Jani iz Mađarske (1:2), dok je Nina Stojanović izgubila od Rebeke Peterson u prvom kolu glavnog žreba, takođe u tri seta (1:2).