Svonsi šokirao “Old traford” na otvaranju sezone u Premijer ligi

0

Atraktivan gol Vejna Runija nije bio dovoljan da Mančester junajted osvoji bodove

Fudbaleri Svonsija su pobedili Mančester junajted na "Old trafordu" rezultatom 2:1 u prvoj utakmici sezone 2014/15 u Premijer ligi. Strelci za Svonsi su bili Ki Sung-Jueng u 28. minutu i Gilfi Sigurdson u 72, a jedini gol za "crvene đavole" je dao Vejn Runi u 53. minutu.

Mančester junajted tokom priprema za novu sezonu nije zabeležio nijedan poraz, ali ekipa Luj Van Gala na početku prvenstva Engleske nije ostavila dobar utisak.

"Crveni đavoli" su bili odlučniji, ali im realizacija nije bila adekvatna. Najbolju priliku za drugi gol domaćina je imao Runi u 66. minutu, kada je iz slobodnog udarca sa oko 20 metara pogodio raklje.

Mančester junajted je prošlu sezonu završio na sedmom mestu Premijer lige, pa nije uspeo da se izbori za mesto u evropskim takmičenjima.